1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

فرارسیدن سال نو آموزشی برهمگان شادباد

.با فرا رسیدن فصل آموزش و پرورش، آوای دلنواز زنگ مدارس به صدا در می‌آید. پرچم دانش به دست گران‌بهای معلم‌ها و استادها برافراشته می‌شود. شور و شادی فضای آموزشی سراسر کشور را فرا می‌گیرد و چرخه روشنگری برای پیروزی نور بر تاریکی به حرکت درمی‌آید.

درهمان هنگام که فضای آموزش و پروش کشورمان، آزادی و خودمختاری خود را از دست داده است. مدارس دولتی به مدرسه وابسته به حوزه علمیه تبدیل می‌شود. رشته‌های علوم انسانی محدود می‌شود. با دروغ‌پردازی در کتب درسی، تاریخ ایران تحریف می‌شود. تبعیض جنسیتی در فضای آموزشی گسترش می‌یابد. آموزش و ترویج فرهنگ و گویش‌های گوناگون ایرانی مورد بی‌مهری واقع می‌شود. قلم سرکوب می‌شود. زندان مکانی برای دانشگاهی می‌شود. پیوستن نسل جوان به خیل بیکاران، سرگردانی در « فردای مبهم » و فرار مغزها به ناکجاآباد همچنان در جریان است...

در چنین شرایطی، زنگ مدارس هشداری است برای مسئولیت شناسی و مسئولیت‌پذیری بیشتر جامعه فرهنگیان، نخبگان و اندیشمندان گستره آموزش و پرورش که درزمینهٔ پیشرفت علمی و روشنگری آینده‌سازان کشورمان، نقش پررنگ‌تری را ایفا کنند.

ضمن شادباش فرارسیدن ماه مهر خدمت همه دانش آموزان ایران در سراسر جهان، و عرض درود و احترام خدمت فرهنگیان و دانشجویان دربند حکومت مستبد جمهوری اسلامی و با گرامیداشت یاد جان‌باختگان راه آزادی همچون فرزاد کمانگر، یادآور می‌شوم:

فردای ایرانمان، در پشت نیمکت‌های مدرسه و دانشگاه‌های امروز رقم می‌خورد. شما جویندگان دانش و روشنگری بدانید که آینده شکوهمند ایران را توانایی، دانش و آگاهی شما آینده‌سازان رقم خواهد زد. در سال تحصیلی جاری، با مداومت در کنکاش حقیقت، گام‌ها را ورای آموزه‌های حکومتی بردارید. کتاب‌خوانی را در بین دوستان خود رواج دهید. به آنچه می‌شنوید، می‌خوانید، می‌بینید قناعت نکنید و در کنش و جستجوی حقیقت، همواره سخت‌کوش و کنجکاو باشید.

گستره آموزشی کشورمان نیازمند به مدیران شایسته و علم سالاری برای تمامی فصول می‌باشد، که این مهم با استقامت خانواده فرهنگی برای دستی بابی به مطالبات حداکثری میسر خواهد شد.

از آنجایی که هرگونه مشارکت در هر مرحله از فرایند تصمیم سازی و تصمیم‌گیری از دست‌اندرکاران فرهنگی سلب شده است بر شما معلم‌ها و اساتید گران‌قدر ایرانی است که از دانسته‌های خود فراتر از کتاب‌های به تحریف رفته نهادهای حکومتی در کلاس‌های درسی استفاده کنید. با آموزش حقیقت و واقعیت‌های تاریخ، فرهنگ و علوم انسانی، ایرانیت را ترویج دهید. در زمینه‌های زیست‌بوم و مشکلات جبران‌ناپذیر، از جمله کمبود آب و خشک‌سالی، که کشورمان با آن روبرو خواهد شد، برای دانش آموزان و دانشجویان روشنگری کنید.

هرچند شرایط کنونی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حاکم بر کشورمان بسیار دشوار است، ولیکن خانواده آموزش و پرورش و آموزش عالی ایران می‌تواند با استقامت و همسویی با همه جریان‌های آزادی‌خواهانه کشورمان از نگاه تهدید محور حکومتی گذر کند و تا دستیابی به گستره آموزشی مستقل مبارزه خود را ادامه دهد.

پاینده ایران
رضا پهلوی

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

روشنگری لازم

مقالاتی که از دگراندیشان و هم‌اندیشان در سامانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) درج می‌شوند، تنها برای آگاهی‌رسانی، ترویج رواداری و نهادینه کردن چندگرائی در فرهنگ سیاسی کشورمان می‌باشد و حزب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای آنان ندارد. مقالات می‌توانند با نظرگاه‌های حزب هم‌خوانی نداشته باشند. سامانه حزب در انتخاب مقالات آزاد است.

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…